Вівторок, 13.04.2021, 05:10
Вітаю Вас Гість | RSS

Горностайпільське НВО ЗОШ І -ІІІ ст.-дитячий садок

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рекомендації щодо розвитку пізнавальної сфери учнів

Рекомендації щодо розвитку пізнавальної сфери учнів

 
УВАГА

 

1.   Включайте   в   заняття   завдання,   що   потребують тривалого      зосередження:      намалювати      місто, побудувати складний міст, прослухати і переказати казку тощо.

2.   Частіше   пропонуйте   дітям,   особливо   з   низьким показником розвитку уваги, вправи: у газеті, у старій книзі на одній зі сторінок закреслювати олівцем усі букви "а", намагаючись не пропускати їх (завдання поступово  можна ускладнити,  попросивши дитину закреслити всі букви "а", обвести обвести у кружечок усі букви "к", підкресливши всі букви "о".

3.   Використовуйте дидактичні ігри з чітко вираженими правилами.

4.   Регулярно включайте дітей у виконання завдань за попередньо     розробленим     планом     дій:     можна виконувати    будівлі    з    конструкторів,    малюнки, орнаменти, аплікації, вироби, форму яких ви задаєте словесно або за допомогою схеми.

5.   Пропонуйте    дітям:    повторювати    слова,    цифри, речення, сказані вами; незакінчені фрази, які потрібно закінчити; запитання,  на які необхідно відповісти, заохочуючи   тих  дітей,   хто   намагається   частіше відповідати на них.

6.   Учіть порівнювати, аналізувати зразок і результати своєї  або чужої  роботи,   знаходити   і   виправляти помилки.

7.   На   уроках   у   школі   від   дітей   потрібно   швидке переключення уваги з одного виду діяльності на інший. Цю властивість уваги можна формувати за допомогою рухових вправ. Дитина повинна починати, виконувати   й   закінчувати  свої   дії   за   командою дорослого, швидко переходячи від одного виду рухів 'до іншого: стрибати, зупинятися, крокувати тощо.

 

МИСЛЕННЯ

 

Розумовий процес складається з низки операцій. Найпоширеніші з них - аналіз, синтез, аналогія, порівняння, узагальнення, класифікація. Найчастіше більшість із них не усвідомлюються. Тому для того, щоб дитина активно володіла розумовими операціями, їх треба виділити, довести до рівня усвідомлення і спеціально навчити.

 

1.  Включайте в заняття завдання на: порівняння пари предметів  або   явищ-   знаходження   подібності   й відмінностей між ними; класифікацію, узагальнення різних      предметів      за    загальними      ознаками; знаходження  "зайвого"  слова  або зображення,   не пов'язаного загальною ознакою з іншими; складання цілого   з   частин   (розрізні   картинки);   послідовне розкладання картинок і складання розповіді за ними; усвідомлення закономірностей (розглянути орнамент, візерунок, продовжити його); завдання на кмітливість, логічні міркування тощо.

2.  Заняття з малювання , ліплення, виготовлення різних виробів повинні не тільки включати копіювання зразка і відпрацьовування окремих графічних навичок, а й розвивати вміння планомірно досліджувати предмети, фантазувати, уявляти.

3.  Розширюйте кругозір дітей, їхні основні уявлення про природні, соціальні явища,  нагромаджуйте в дітей знання і враження, обговорюючи з ними прочитані книжки, аналізуючи поведінку людей.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ З РОЗВИТКУ ПАМ'ЯТІ

 

1.    Учи з бажанням знати і пам'ятати.

2.    Ретельно аналізуй і осмислюй весь матеріал, який запам'ятовуєш.

3.    Використовуй під час запам'ятовування плани, схеми,  смислові   опори,   проблемні   ситуації тощо.

4.    Запам'ятовуй матеріал частинами.

5.    Краще вчи по одній годині сім днів, ніж сім годин за один день.

6.    Після математики  вчи історію, після фізики –літературу кращезапам'ятовується різноманітне.

7.    Переказуй  матеріал,   став  собі  запитання  і відповідай на них.

8.    Чергуй види діяльності: складні завдання та прості, працю й відпочинок.

9.    Якщо    отримав    завдання    у    вівторок,    а відповідати потрібно  в  п'ятницю,  не  чекай четверга: учи одразу, а в четвер тільки повтори.

10.  Використовуй свої знання в діяльності.

11.  Пам'ятай, що краще запам'ятовується початок і кінець,  гірше - середина.  Тож на середині уроку спробуй бути більш уважнішим.

12.  Краще  запам'ятовується  логічно   пов'язаний матеріал, ніж окремі слова.

 

ПАМ'ЯТЬ

 

1.      Пояснюючи     дітям     новий     матеріал     і повторюючи пройдений, сполучіть словесне пояснення   з наочністю або із зображенням тих предметів або явищ, про які    йдеться, використовуйте   малюнки,    таблиці,    схеми (особливо   для  дітей   із   доброю   зоровою пам'яттю).

2.      До  дітей з недостатньо добре розвиненою слуховою пам'яттю необхідний індивідуальний підхід:  опора не тільки на слух, а й на інші органи чуттів (зір, нюх, дотик).

3.      Для поліпшення процесу пам'яті виховуйте в дітей прийоми осмисленого запам'ятовування і пригадування, уміння: аналізувати, виділяти у предметах    зв'язки,     ознаки,    порівнювати предмети та явища між собою, знаходити в них подібності  й  відмінності;  здійснювати узагальнення, поєднувати різні предмети за якимись загальними ознаками; класифікувати предмети та явища на основі узагальнення; встановлювати     значеннєві     зв'язки     між пропонованими  об'єктами   для   завчання   й навколишніми предметами.

4.      Включайте ігри і вправи для розвитку пам'яті в кожне заняття.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz