Голодомор 1932-1933 р. - одна з найстрашніших та найтрагічніших сторінок української історії. Важко усвідомити, як у Центрі Європи, країні, де знаходиться п'ята частина чорноземів світу, щодоби гинуло 25 тис. чол. від голоду. Як відомо, протягом 1932-1933 р. в Україні жертвами голоду стало від 4,5 до 10 млн. чол.
2006 р. Верховна Рада України офіційно визнала Голодомор 1932-1933 р. геноцидом українського народу.
Щороку у четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять загиблих жертв Голодомору. З цією метою були проведені заходи і в нашій школі. Класоводами початкової школи для молодших школярів були проведені години спілкування: "І плакала свіча скорботи" (1 клас), "Цінуй кожну крихітку хліба" (2 клас), "Невиплакані сльози України" (3 клас), "Запали свічку пам'яті" (4 клас). Діти оглядово дізнались про події 1932-1933 р., пригадали правила поводження з хлібом, виготовили свічки та колоски пам'яті.
Події Голодомору обговорювали під час уроку-пам'яті "Голодомор 1932-1933 р. - геноцид українського народу" у 7 класі. Учні також виготовили незабудку - символ пам'яті загиблих від голоду. Для учнів 9 класу було проведено віртуальну екскурсію до Національного музею Голодомору-геноциду. Вшанували пам'ять жертв голодомору і учні 10 класу під час уроку-реквію "Запали свічку пам'яті", а учні 11 класу виготовили інформаційний лепбук "Голодомор - біль серця України". Також, у школі діяла виставка "Голодомор 1932 - 1933 р. - трагедія українського народу".
Десятиліття віддаляють нас від тих страшних подій, але наш обов'язок сьогодні - зберегти пам'ять про всіх невинно закатованих, пам'ять про тих, хто не дожив, пам'ять про тих, хто вижив і ненароджених. Хай кожен запалить свічку пам'яті в знак шанування загиблих. Україна пам'ятає! Світ визнає!